logo دریافت اپلکیشن تایم بای⬅️(کلیک کنید)➡️

هواداران دنیای سینمایی مارول از رابطه‌ی پیتر کوییل و گامورا به عنوان بهترینِ روابط استار لرد یاد می‌کنند. ولی دوران طولانی ماجراجویی‌های این شخصیت در دنیای کمیک‌های مارول از چیز دیگری خبر می‌دهد. به عنوان یک سرباز پیشین و به تازگی یک سرکش کهکشانی، استار لرد کسی است که به خانواده باور دارد تا تجربه برخی روابط عاطفی ویژه را در حدود ۵۰ سال ماجراجویی پشت سر گذاشته باشد.

پیتر کوییل به عنوان چهره‌ی محوری کنونی نگهبانان کهشکان از سال ۱۹۷۶ و شماره‌ی ۴ کمیک Marvel Preview در دنیای مارول حضور داشته است. در ابتدا او یک فضانورد آموزش دیده با دسترس به جنگ‌افزارهای پیشرفته بود ولی به مرور زمان، بازنویسی‌های گوناگونی از او پدیدار شدند. با همه‌ی این اوصاف در هر نسخه، استار لرد کسی بوده که به روابط عاطفی خود ارزش زیادی قائل می‌شده است.

حالا هم در این نوشتار به سراغ ۵ مورد از بهترین روابط عاطفی استار لرد در دنیای کمیک‌های مارول خواهیم رفت.


لسا کوییل (L’ssa Quill)

لسا همسر پیتر کوییل در دنیای آینده‌واری است که در آن سوپرویلن‌های زمین با یکدیگر هم‌پیمان شدند تا قهرمانان را از بین ببرند؛ دنیایی که در کمیک پرآوازه‌ی Old Man Logan پدیدار شد ولی حالا به عنوان خط زمانی ویست‌لندرز (Wastelanders) شناخته می‌شود. در این خط زمانی احتمالی، پیتر تبدیل به رهبر امپراتوری اسپارتاکس (Spartax) شده است و هنگامی که اتحاد ویلن‌های رد اسکال حمله خود را آغاز می‌کنند در زمین نیست. به عنوان امپراتور اسپارتاکس، پیتر با لسا ازدواج کرد و این زوج دو بچه با نام‌های مردیث (Meredith) و جیسن (Jason) دارند.

البته معرفی لسا در این سری کمیک بیش‌تر یک ابزار روایی است تا پیتر کوییل مسیر انتقام را پیش بگیرد. در یک فلش‌بک، لسا و بچه‌ها توسط کلیسای حقیقت جهانی کشته می‌شوند آن هم در حالی که حواس پیتر پرت شده و نمی‌تواند به موقع خانواده و سیاره‌اش را نجات دهد. برای کنار آمدن با این فقدان دردناک، پیتر از طریق هولوگرام‌ها لسا و بچه‌هایش را زنده نگه می‌دارد تا همیشه آن‌ها را به یاد داشته باشد.

این یکی از روابط عاطفی است که ریشه در فقدان و تراژدی دارد ولی همچنین پنجره‌ای برای استار لرد به شمار می‌آید که در آن مسئولیت‌هایش را بپذیرد و ماجراجویی کیهانی را کنار بگذارد. نکته‌ی جالب درباره این رابطه این است که لسا و پیتر نام فرزندان خودشان را از نام پدر و مادر پیتر گرفته‌اند که شاید اشاره‌ای به این باشد که تشکیل یک خانواده توانسته به ضربه از دست دادن تراژیک مادرش پایان بدهد.


کریت هالیان (Caryth Haylan)

کریت هالیان در واقع شکل فیزیکی یک سفینه‌ی فضایی پیشرفته و دارای آگاه با نام شیپ (Ship) است. پیش از این که پیتر به سفینه‌ی مشهورش، میلانو (Milano)، دست پیدا کند این شیپ بود که استار-لرد را در ماجراهایی ابتدایی‌اش در دهه‌ی ۷۰ همراهی می‌کرد. استار-لرد و شیپ یک پیوند ذهنی برقرار کرده بودند تا بتوانند با یکدیگر ارتباط داشته باشند و با هم دوست شوند تا این سفینه نسبت به کاپیتانش احساس عاطفی پیدا کند.

در شماره‌ی ۱۴ کمیک Marvel Preview، کوییل به شدت در یک نبرد آسیب می‌بیند و شیپ نیز از توانایی‌های دگرگونی ظاهر خود استفاده می‌کند تا به شکل یک موجود فضایی با نام کریت هالیان تبدیل شود و از او پرستاری کند. کریت، هویتِ راستینش به عنوان شیپ را به پیتر نمایان نمی‌کند تا به این ترتیب بتواند استار-لرد را به خاطر احساساتش نسبت به او اغوا کند.

در نهایت ولی کریت هالیان این رابطه را به پایان می‌رساند. البته این دو شخصیت با هم دوست ماندن و به سفر با یکدیگر ادامه دادند. شیپ در داستان‌های مدرن استار-لرد زیاد دیده نمی‌شود. هر چند در توضیح این رویداد گفته شده که پس از قربانی کردن هزاران نفر برای توقف پیشوای پیشین گالاکتوس با نام فالن وان (Fallen One)، پیتر کوییل به قدری خجالت زده شد که از آن وقت به بعد از شریک سابقش فاصله گرفت.


گامورا (Gamora)

گامورا به عنوان فرزندخوانده‌ی تانوس احتمالاً به لطف دنیای سینمایی مارول شناخته شده‌ترین معشوقه‌ی استار-لرد باشد. دخترخوانده تانوس در سال ۱۹۷۵ و شماره ۱۸۰ کمیک Strange Tales به عنوان یک آدمکش مرگبار که برای تانوس کار می‌کند رونمایی شد و بعدها به یکی از اعضای وفادار نگهبانان کهکشان تبدیل شد. پس از مرگ ظاهری شریکش ریچارد رایدر (Richard Rider) با نام مستعار نووا (Nova)، گامورا از بهترین دوست استار-لرد بودن تبدیل به یک معشوقه برای او شد. این دو قطب منفی حتی پس از دروغ پیتر درباره مرگ نووا و زخمی شدن پیتر به دست گامورا به خاطر وسواس دخترخوانده تانوس در پیدا کردن گوهرهای ابدیت برای بازنویسی راستینگی کنار هم ماندند.

متأسفانه، هنگامی که این دو بنا داشتند تا یک زندگی کامل را با یکدیگر آغاز کنند، پیتر به یک راستینگی دیگر کشانده شد و در آن جا برای صد سال در سیاره مورناس (Mornus) قرار گرفت. استار-لرد در این سیاره رشد کرد و حقیقت‌های بزرگ‌تری درباره جایگاهش در کیهان را درک کرد؛ حتی اگر زمان کمی برای نگهبانان گذشته باشد. هنگامی که پیتر بازگشت، یک فرد دیگری شده بود و او و گامورا رسماً از هم جدا شدند. گامورا نیز از آن وقت به بعد دوباره با نووا ارتباط برقرار کرد.


کیتی پراید (Kitty Pryde)

به عنوان یکی از قهرمانان اصلی ایکس-من و زنی که عنوان «استار-لرد» را هنگامی که پیتر برای مدت کوتاهی نگهبانان کهکشان را ترک کرد به خود گرفت، کیتی برای نخستین بار هنگامی که تبدیل به رهبر ایکس-من شده بود با پیتر کوییل و نگهبانان رو به رو شد. نظر رهبر ایکس-من و گاردینز آو د گلکسی از همان ابتدا به هم جلب شده بود و به عنوان دوست رابطه‌ی خود را با هم شروع کردند.

هنگامی که این دو تیم با همکاری هم کهکشان را نجات دادند، رابطه بین پیتر و کیتی جدی‌تر شد تا استار-لرد از پراید درخواست پیوستن به نگهبانان کهکشان را داشته باشد. هر چند این دو در پایان به خاطر تصمیم پیتر در پذیرفتن جایگاه پدرش به عنوان فرمانروای اسپارتاکس جدا شدند ولی دوست یکدیگر باقی ماندند و به نظر هنوز نسبت به هم علاقه‌ای دارند.


آرادیا (Aradia) و مرس (Mors)

به عنوان تأثیرگذارترینِ روابط استار لرد، پیتر با آرادیا و مرس در طی زمانی که در سیاره‌ی مورناس گذراند آشنا شد. پس از ظاهراً فدا کردن خود پس از منفجر کردن یک بمب برای شکست دادن المپیایی‌های تاریک (Dark Olympians)، در شماره‌ی ۹ کمیک Guardians of the Galaxy نمایان شد که پیتر در واقع به این سیاره منتقل شده است؛ جایی که او با دو قهرمان خانه به دوش با نام‌های آرادیا و مرس شروع به سفر کرد. پس از یک دهه امیدوار بودن به بازگشت پیش گامورا، پیتر در نهایت پذیرفت که مورناس خانه‌ی تازه‌ی اوست تا با آرادیا و مرس رابطه‌ای را آغاز و به طور نمادین در یک تولد دوباره شرکت کند.

آن‌ها یک قرن را با هم گذراندند و یک پسر نیز به دنیا آوردند. پیتر نام این پسر را «راکت» به عنوان ادای احترامی به دوستش از نگهبانان کهکشان گذاشته بود. ولی در پایان، المپیایی‌های تاریک توانستند پیتر را در مورناس پیدا کنند تا او مجبور به ترک این بُعد برای محافظت از خانواده‌اش شود. شاید دیگر خبری خاصی از آرادیا، مرس و راکت نشده باشد ولی این رابطه‌ای بود که پیتر را از ژرفای وجودش دگرگون ساخت.


دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *