logo دریافت اپلکیشن تایم بای⬅️(کلیک کنید)➡️

چگونه چهره‌های مشهور غیرقابل تشخیص می‌شوند؟ بهترین تغییرات چهره بازیگران در قاب سینما چه بود؟! آیا رالف فاینس را به عنوان لرد ولدمورت در فرانچایز هری پاتر شناختید؟ بسیاری تا زمانی که معرفی بازیگران را در پایان فیلم ببینند، پاسخ «نه» دادند. چرا؟ چون آنها نمی‌توانند هیچ شباهتی بین بازیگر و شخصیتی که به تصویر کشیده شده‌ پیدا کنند. چهره‌پردازی معجزه می‌کند؛ این عمل به معنای واقعی کلمه یک فرد شناخته شده را به یک فرد کاملاً متفاوت تبدیل می‌کند. چهره‌پردازی و آرایش می‌تواند تغییری باورنکردنی را به ارمغان بیاورد؛ یک چهره‌پرداز به معنای واقعی کلمه می‌تواند سوژه خود را به هر کسی که دوست دارد، صرف نظر از جنسیت و سنشان تبدیل کند.

از همان روزهای ابتدایی سینما، گریمورها مجبور بودند هنر خود را با تکنولوژی ساخت فیلم ترکیب کنند. امروزه، تکنیک‌های چهره‌پردازی و تصاویر کامپیوتری با هم ترکیب می‌شوند تا تصوراتی مانند چهره مار مانند لرد ولدمورت در «هری پاتر و جام آتش» را خلق کنند. از گوش‌های اسپاک در فیلم‌های «پیشتازان فضا» گرفته تا زخم هری پاتر و پروتز قرمز صورت پسر جهنمی، همه انواع جادوی سینمایی بر مهارت و تخیل گریمورهای فیلم تکیه کرده‌اند تا داستان شخصیتی را روایت کنند.

گریم و چهره‌پردازی فیلم می‌تواند چیزی بیشتر از پنهان کردن عیوب و زیبایی بازیگران انجام دهد. فراموش نکنید آرایش خوب طراحی شده نقش اصلی را در جان بخشیدن به یک شخصیت ایفا میکند


دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *