logo دریافت اپلکیشن تایم بای⬅️(کلیک کنید)➡️

وقتی صحبت از تماشای انیمه عاشقانه به میان می‌آید، گزینه‌های متعددی پیش‌ِروی انیمه‌بازها قرار می‌گیرد. اما قطعاً همهٔ این گزینه‌های انیمه ی عاشقانه، ارزش صرف وقت را ندارند. درنتیجه یکی از دغدغه‌های علاقه‌مندان به انیمه عاشقانه دانشجویی و دبیرستانی پیدا کردن انیمه‌های خوب و با امتیاز بالاست که از جذابیت قابل قبولی هم برخوردار باشد. در ادامهٔ این مطلب 12 انیمهٔ لیست‌شده براساس بیشترین امتیاز را به شما معرفی می‌کنیم.

بهترین انیمه های عاشقانه سینمایی و سریالی

 

12 تا از بهترین انیمه های عاشقانه را در ادامهٔ این قسمت براساس امتیازی که در imdb کسب کرده‌‌اند، رتبه‌بندی کردیم. با این حال حتماً خودتان بهتر می‌دانید که تعداد انیمه سینمایی و سریالی با ژانر عاشقانه، خیلی بیشتر از این حرف‌هاست.


1. Fruits Basket – سبد میوه‌ها

 • امتیاز: 8.6

انیمه fruits basket یا سبد میوه‌ها به کارگردانی یوشی هیده ایباتا در آوریل 2019 منتشر شد و پخش آن تا ماه ژوئن 2021 ادامه داشت. این انیمه عاشقانه سریالی در مجموع 63 قسمت است.

این انیمه عاشقانه کلاسیک داستان دختری به نام تورو هوندا و آشنایی او با خانواده‌ای نفرین‌شده را روایت می‌کند. اتفاقات غافلگیرکننده و جذابی مانند حضور انسان‌هایی با توانایی تبدیل شدن به حیوانات، خلق صحنه‌های درام یا تراژیک همراه با چاشنی شوخ طبعی و طنز، این انیمه را به یکی از بهترین انیمه های سینمایی عاشقانه تمام دوران تبدیل کرده‌ است.


2. Your Lie in April – دروغ تو در آپریل

امتیاز: 8.6

“دروغ تو در آپریل” نام یک انیمه سریالی 22 قسمتی محصول سال 2014 به کارگردانی کیویی ایشی گورو است.

این انیمه به‌عنوان دومین انیمه برتر در فهرست بهترین انیمه های عاشقانه نشان خواهد داد که تأثیر موسیقی روی زندگی ما می‌تواند خیلی شگفت انگیزتر از چیزی باشد که تصور می‌کنیم. این انیمه روایت‌گر داستان یک پیانیست کم‌سن‌وسال است که علی‌رغم درخشش چشمگیر خود در میان هم‌سن‌وسالانش، بعد از وقوع یک حادثهٔ ناگوار، عشقش به موسیقی را از دست می‌دهد. اما حضور یک ویالونیست جوان با اجرای دیوانه‌وار و رهای خود بار دیگر این عشق خاموش را در قلبش بیدار می‌کند.

در Your Lie in April صدای عشق آنقدر بلند و رسا خواهد بود که امکان ندارد مخاطب با آن همراه نشود.


3. Clannad: After Story – کلاناد

 • امتیاز: 8.6

این انیمه دنبال انیمه Clanned است که نوعی انیمه دبیرستانی بود و داستان زندگی دو دانش‌آموز به نام‌های تومیا و ناگیسا را روایت می‌کرد. Clannad: After Story به کارگردانی تاتسویا ایشی هارا طی 25 قسمت برشی از زندگی این دو دانش موز بعد از فارغ‌التحصیل شدن از دبیرستان را نشان می‌دهد که ترکیبی از اتفاقات شیرین، ناگوار و هیجان‌انگیز است.

اگر هنوز این انیمه را تماشا نکرده‌اید، به پیشنهاد مخاطبین سابق آن بد نیست اگر یک جعبه دستمال کاغذی پیش از شروع هر قسمت در کنارتان داشته باشید. در غیر این صورت، اشک‌ها جلوی دیدتان را خواهند گرفت!


4. Kaguya-Sama: Love Is War – کاگویا-ساما: عشق جنگ است

 • امتیاز: 8.4

Kaguya-Sama یک انیمهٔ دبیرستانی در ژانر عاشقانه است. شینیچی اوماتا این انیمه را در سال 2019 طی 12 قسمت کارگردانی کرده‌است. میوکی شیروگانه، مصبر کلاسِ یک دبیرستان خصوصی است و بعد از کاگویا شینومیا دومی دانش‌آموز برتر مدرسه به‌حساب می‌آید. رقابت و تقابل‌های متعدد این دو دانش‌آموز مغرور و سرسخت با یکدیگر باعث شده‌است تا آن‌ها نتوانند عشقشان را نسبت‌به یکدیگر ابراز کنند.

در این انیمه شاهد کشمکش‌ها و تقلاهای میوکی شیروگانه و کاگویا شینومیا برای اعتراف عشقشان نسبت به هم هستید. باید دید سرانجام کدام یک قربانی خواهند شد؛ عشق؟ یا غرور؟


5. Your name – نام تو

 • امتیاز: 8.4

 

Your Name یا نام تو عنوان یک انیمه سینمایی در ژانر عاشقانه محصول سال 2016 به کارگردانی ماکوتو شینکای است. این انیمه هر چند حال‌وهوایی فراطبیعی دارد، اما این دلیلی نمی‌شود که با تماشایش جهان قصه را باور نکنید و با آن همراه نشوید. Your Name با ادغام هنرمندانه عشق و مسائل ماورایی و یک موسیقی قدرتمند و اثرگذار، انیمه عاشقانه‌ و شگفت انگیزی را خلق کرده‌است که بی‌برو برگرد مخاطبانش را میخکوب می‌کند.


6. Nana – نانا

 • امتیاز: 8.4

انیمه سریالی نانا 47 اپیزود دارد و در سال 2006 تا 2007 توسط موریو آساکا کارگردانی شده‌است. این انیمه عشق و مهرورزیدن همراه با بلوغ را به شیوه‌های مختلف به نمایش می‌گذارد. در نانا با زوج‌های عاشقانهٔ مختلفی آشنا خواهید شد. اما محوریت و هستهٔ مرکزی سریال، زوج نانا اُساکی و رن هستند. دوستی، آرزو، رقابت و موسیقی از جمله دیگر مفاهیمی هستند که انیمه نانا در کنار مفهوم اصلی خود عشق، آن‌ها را به نمایش می‌گذارد.


7. Cross Game – کراس گیم

 • امتیاز: 8.3

کراس گیم انیمه‌ای است که به‌طور همزمان ژانرهای مختلف دنیای انیمه را به تصویر کشیده است؛ عاشقانه، ورزشی، کمدی و مدرسه‌ای. این انیمه ی عاشقانه به کارگردانی اوسامو سکیتا در 50 قسمت ساخته شده‌است. کراس گیم یک انیمه دبیرستانی عاشقانه با چاشنی کمدی و ورزش است که تماشای آن حال‌وهوای مدرسه را بار دیگر در خاطرتان زنده می‌کند. در کراس گیم خواهید دید که چگونه دشمنی و تنفر می‌تواند به عشق تبدیل شود! این انیمه داستان دو دانش‌آموز را روایت می‌کند که در ابتدا رقیب و دشمن یکدیگرند. اما رفته‌رفته این رابطهٔ پرچالش به کمک بازی بیس بال، رنگی از عشق را به خود می‌گیرد.


8. Anohana: The Flower We Saw That Day – انوهانا

 • امتیاز: 8.2

انوهانا به کارگردانی تاتسیوکی ناگای، طی 11 قسمت نشان می‌دهد که اولین عشق در دوران کودکی، غیرقابل فراموش‌تر از آن چیزی است که فکرش را می‌کنید. در انوهانا مانند فیلم انیمه عاشقانه نام تو، عناصر ماورالطبیعه با عشق ترکیب شده‌اند. این اینمه سریالی داستان جینتا یادومی را روایت می‌کند که تمام روزش را به تنهایی با بازی‌های ویدیویی سپری می‌کند. اما همه چیز قرار نیست به همین جا ختم شود. در دوردست‌ها و چشم‌انداز زندگی جینتا، رد پای یک دوست قدیمی به نام منما به چشم می‌خورد که علامت سوال و معمای زندگی اوست. آنوهانا یک عاشقانهٔ متفاوت است که دربارهٔ غم فراق افرادی که دوستشان داریم صحبت می‌کند و به ما می‌گوید چگونه می‌توانیم با غم از دست دادن کسانی که دوستشان داریم کنار بیاییم و آن را بپذیریم.


9. Kamisama – بوسه ایزدی

 • امتیاز: 8.1

بوسه ایزدی به کارگردانی آکیتارو دایچی طی یک فصل 13 قسمته، ماجرای عشق غیرمنتظرهٔ میان یک انسان و غیرانسان را روایت می‌کند. داستان دربارهٔ دختری به نام نانامی موموزونو است که به خاطر بدهی پدرش بی‌خانمان شده و با مشکلات زیادی روبه‌رو است. اما این مسئله باعث نشده نانامی مهربانی‌اش را از دست بدهد و بیخیال کمک به دیگران، حتی غریبه‌ها شود! درنهایت وقتی نانامی مردی را از دست سگ‌های هار نجات می‌دهد، مرد به پاس لطف نانامی، به او پیشنهاد می‌کند مدتی را در خانه او زندگی کند. نقطه‌عطف داستان جایی است که نانامی متوجه می‌شود این خانهٔ متروکه، یک مکان مقدس است و آن مرد، آدم نیست!


10. Nodame Cantabile – نودامه

 • امتیاز: 8.1

کنیچی کاسای کارگردان سریال انیمه 23 قسمتی Nodame Cantabile بار دیگر قدرت اعجاب‌انگیز موسیقی در برقراری پیوند میان انسان‌ها، عمق بخشیدن به روابط و حتی التیام مشکلات را نشان می‌دهد. داستان این انیمه عاشقانه دانشجویی دربارهٔ شینیچی چیاکیِ کمال‌گرا، یک نوازندهٔ درجه یک است که آرزو دارد روزی اسمش در میان نخبه‌های موسیقی اروپا جا خوش کند. شینیچی دوست دارد به اروپا سفر کند. اما آنچه در حقیقت مانع تحقق این خواستهٔ او می‌شود، نه ترس از پرواز، بلکه حضور دختری هم دانشگاهی به نام مگومی نودا یا نودامه در زندگی اوست.

در نگاه اول به نظر می‌رسد نودامه هدف خاصی را در زندگی دنبال نمی‌کند، با این حال شینیچی با شنیدن صدای پیانو زدن او، به نودامه دل می‌بازد و معنای جدیدی را به زندگی هردوشان می‌بخشد.


11. Maid Sama – مبصر کلاس ما پیشخدمته

 • امتیاز: 8

هیروآکی ساکورای کارگردان انیمه مبصر کلاس ما پیشخدمته، در 26 قسمت یک داستان عاشقانه با چاشنی طنز حول محور تلاش‌های یک مبصر کلاس به نام میساکی آیوزاوا را روایت می‌کند که سعی دارد از برملا شدن راز مرموزش توسط محبوب‌ترین پسر مدرسه، یعنی تاکومی، جلوگیری کند!

تلاش‌های میساکی برای این‌که تاکومی را مجاب کند رازش را در مدرسه فاش نکند، موقعیت‌های جالب و خنده‌داری را در این انیمه دبیرستانی خلق می‌کند و رفته‌رفته با ریزه‌کاری‌های عاشقانه ترکیب می‌شود.


12. Toradora – تورادورا

 • امتیاز: 8

در تورادورا می‌بینید که چگونه می‌توان گرفتار عشق کسی شد که اصلا فکرش را هم نمی‌کنید! تاتسویوکی ناگای، کارگردان این انیمهٔ 25قسمتی که عنوان 12ام از فهرست بهترین انیمه های عاشقانه را از آن خود کرده‌است، از کلیشه‌های عشق در نگاه اول فاصله گرفته و به مخاطب نشان می‌‌دهد چگونه باید با یک عشق نامتعارف و غیرمنتظره روبه‌رو شد. این داستان عاشقانه و کمدی دربارهٔ دو دانش‌آموز به نام‌های رووچی و تایگا و اتفاقاتی است که برایشان رخ می‌دهد. اگرچه این دو دانش‌آموز در ابتدا تنها برای دستیابی به اهدافشان بهم کمک می‌کنند و به یکدیگر به چشم یک وسیله نگاه می‌کنند. اما رفته‌رفته این نگاه ابزاری طی یک جرقهٔ دور از انتظار، جای خودش را با نگاه علاقه‌مند عوض می‌کند و اینجا دقیقاً همان نقطه‌ای است که همه‌چیز بهم می‌ریزد!


 

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *